TOP 10 blogowych artykułów 2016

ywsy97_rk1o-brooke-lark

Uff to był pracowity rok na Take Life In Your Hands! Pierwsze miesiące stanęły pod znakiem zupełnych początków: opanowania WordPressa, nieporadnych podejść do GIMPa – to była dla mnie czarna magia! Potem przyszedł czas na burze mózgów o tematyce postów, pierwsze blogowe produkty, wreszcie kurs online. Nazbierało się sporo materiałów, z których jestem na prawdę dumna. Statystyki prześledzone, wnioski wyciągnięte i z dumą dzielę się z Wami listą TOP 10 blogowych wpisów z ostatnich 9 miesięcy (blog powstał w kwietniu).

Miejsce 10 – Ludzie sukcesu – jakie charakteryzują ich cechy

O magicznym składniku, który pomaga odnosić sukcesy. Jest nim według mnie specyficzny sposób myślenia i… da się go wyćwiczyć! Zobacz jakie nastawienie cechuje ludzi sukcesu.

Miejsce 9 – 15 zmian, żeby żyć przyjemniej #1

Jeden z pierwszych artykułów na blogu, który zyskał dużą popularność. Aż mi się łezka zakręciła, jak przeczytałam ponownie;). Chodziło wtedy o zmiany na wiosnę, ale na Nowy Rok też jak znalazł.

Miejsce 8 – Filozofia małych kroków

Jak już wiesz jaką zmianę chcesz wprowadzić, ale nie wiesz jak to zrobić – przeczytaj koniecznie o strategii małych kroków. U mnie sprawdza się idealnie.

Miejsce 7 – Ograniczenia mam tylko w głowie

Kilka prostych i skutecznych sposobów jak zdać sobie z nich sprawę i je przezwyciężać znajdziesz w tym poście.

Miejsce 6 – Książki, które wato przeczytać #4

Rekomendacje książkowe zawsze cieszą się dobrym odzewem, zestaw #4 był jednak Waszym ulubionym.

Miejsce 5 – Gdzie zaglądać, by się rozwijać

Takie moje kompendium materiałów, z których czerpię wiedzę i inspiracje. Blogi, podcasty, portale, czasopisma, kanały na youtube – wszystkie miejsca, do których według mnie warto zaglądać, by się rozwijać.

Miejsce 4 – Podsumowanie – podstawowe narzędzie postępu

O tym, dlaczego warto nie tylko planować, ale też podsumowywać – rok, miesiąc, dzień, spotkanie. Krótko i dla siebie. Wielka moc tkwi według mnie w tym prostym nawyku.

Miejsce 3 – Uważność na emocje

To z kolei najczęściej udostępniany artykuł, a jego popularność była dla mnie niespodzianką – nie wiedziałam, że temat trudnych emocji spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Okazało się, że był bardzo potrzebny. Poczytaj, dlaczego czasem warto oswoić i zaakceptować trudne emocje, zamiast dążyć do jak najszybszego ich wyciszenia.

Miejsce 2 – Negocjacje na co dzień – 6 zasad 

Kilka praktycznych porad jak lepiej negocjować w codziennych sprawach. Dla każdego, przydatne zawsze i wszędzie, pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Miejsce 1 – Efektywna organizacja pracy

No i wreszcie na pierwszym miejscu – zasady, które sama stosuję, żeby pracować bardziej efektywnie. Czas wolny to dla mnie świętość, dbam, żeby praca nie wchodziła za bardzo na jego terytorium. Te kilka rozwiązań znacząco mi w tym pomaga.


Oprócz artykułów, dużą popularnością cieszyły się: mój pierwszy darmowy kurs onlinemateriały do pobrania, a ostatnio również szablon do podsumowań noworocznych.


Dziękuję Wam za ten czas, za wszystkie komentarze, polubienia, maile, udostępnienia i wszystkie inne znaki, które pokazywały mi, że Take Life In Your Hands ma sens. Dziękuję też szczególnie pewnej osobie, która wspierała mnie za każdym razem, kiedy chciałam bloga zamykać (tak, tak, były takie momenty :D), bo brakowało czasu, sił, tematów. Z perspektywy jednak stwierdzam, że to była piękna droga, na której niesamowicie dużo się nauczyłam.

 
olhk_wlupsc-karlis-dambrans
 

Blogowe plany na 2017 przedstawiają się następująco:

  • 1 lub 2 nowe kursy online – pierwszy z nich jest już w fazie tworzenia, nie mogę się doczekać, kiedy Wam go pokażę. Będzie to mój pierwszy płatny kurs, więc muszę opanować wiele nowych umiejętności.
  • sesje coachingowe – pierwszy raz uchylam rąbka tajemnicy. Subskrybentom newslettera będę proponować udział w darmowych sesjach, jako że jestem właśnie w trakcie szkolenia na profesjonalnego coacha.
  • nowe materiały do pobrania – to też jest obszar w którym chciałabym rozwijać bloga, zaczęłam już myśleć nad ich tematyką, ale tak na prawdę najlepsze pomysły przychodzą na bieżąco. Zostawiam sobie zatem prawo do spontaniczności. Chciałabym jednak podzielić się z Wami minimum 4 takimi większymi produktami.
  • tematyka bez zmian – nie szykuję żadnych rewolucji, nie spodziewajcie się przepisów kulinarnych, ciuchów, wystroju wnętrz – są osoby, które znają się na tych rzeczach znacznie lepiej niż ja i im pozostawiam te obszary. Ja będę nadal skupiać się na tym co kocham i w czym czuję się mocna, czyli na rozwoju osobistym i przyjemnym życiu bez nadmiaru stresu. Co nie zmienia faktu, że mam kilka pomysłów na nowe cykle i artykuły z dziedzin do tej pory niewspominanych.
  • konferencja blogowa – w 2016 były chęci, ale z realizacją jakoś nie poszło. W 2017 zamierzam w końcu dotrzeć na przynajmniej jedną z blogowych konferencji, poszukać inspiracji, poszerzyć horyzonty, poznać ludzi.

Jest jeszcze kilka pomysłów i planów, które na razie zostawiam dla siebie, ale obiecuję jeszcze więcej inspiracji, motywacji i wiedzy! Bo na prawdę wierzę, że inwestycja we własny rozwój, to najlepsza inwestycja jaką można poczynić.

Szczęśliwego Nowego Roku Kochani!