Nastawienie i sposób myślenia mają znaczenie!

wyrozniajacy_strategie_nowy

Pamiętasz tekst o cechach charakteryzujących ludzi sukcesu? Zastanawialiśmy się wtedy, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie dopinają swego, pną się po szczeblach kariery i mają satysfakcję z tego co robią, a innym, mimo szczerych chęci, się to nie udaje. Inteligencja, predyspozycje, wykształcenie, pieniądze, szczęście w tym pomagają, czasem są konieczne. Ale jest jeszcze jeden składnik, ten magiczny. Nie zależy ani od predyspozycji, ani od statusu społecznego, nie da się go kupić. Zależy tylko i wyłącznie od nas samych. A chodzi o o sposób myślenia i nastawienie. Można je zmienić, wytrenować, nie jest nam dane raz na zawsze. Wpływają na nie czynniki zewnętrzne, ale ostatecznie od nas samych zależy, jaką postawę przyjmiemy.

Z moich obserwacji i rozmów z wieloma liderami wynika, że jest kilka rodzajów sposobu myślenia i opartego na nim działania, które szczególnie pomagają w rozwoju i osiąganiu sukcesów. Nazywam je dalej strategiami, bo możemy o nich decydować i pomagają nam dotrzeć do celu. Zaliczyłam do nich samoświadomość, orientacje na rezultaty, odpowiedzialność za rozwiązania, ciekawość i elastyczność, sięganie wysoko, dobrą energię. Jesteś ciekaw, które z nich już stosujesz, a w których warto się rozwinąć?

Mam więc w prezencie kolejne autorskie narzędzie Take Life In Your Hands: test strategii myślenia i działania, które pomagają osiągać sukcesy. Jego zadaniem jest skłonić Cię do przemyśleń, autorefleksji, lepszego zrozumienia siebie w tym obszarze. Wykonując go, ocenisz najpierw na ile prawdziwe jest dla Ciebie każde z 30 twierdzeń, by potem zobaczyć w których strategiach jesteś już mistrzem, a nad którymi możesz jeszcze popracować. Całość nie zajmie Ci więcej niż 10 – 15 minut.

Test ma charakter zabawy i inspiracji. Lista strategii nie jest sztywna, jednoznaczna, ani kompletna – jest moja subiektywna, oparta na osobistych doświadczeniach. Nie traktuj wyniku śmiertelnie poważnie, Ty sam znasz siebie najlepiej! Jeśli jednak skłoni Cię do przemyśleń i da impuls do dobrych zmian, moje zadanie będzie wykonane.

Żeby wejść w posiadanie testu – dołącz do newslettera Take Life In Your Hands. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz i potwierdzisz subskrypcję, wyrażając tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w tym celu. Jeśli jesteś już zapisany/zapisana – test pofrunął do Ciebie w ostatnim mailu.

 


 

Subskrybenci newslettera mają dostęp także do innych ekskluzywnych materiałów: darmowego kursu online W 5 dni do efektywnej i satysfakcjonującej pracy, Eliksiru wzrostu, czyli rekomendowanej listy rozwojowych lektur, kalendarza życzliwości oraz szablonu do planowania rozwoju osobistego Projekt JA.

cytat5

 

Jeśli spodoba Ci się to narzędzie, będę wdzięczna za posłanie informacji o nim w świat za pomocą poniższych przycisków!