Inspirujące filmy na YouTube – warto oglądnąć!

Kiedy wydaje się, że wszystko jest bez sensu. Kiedy czuję, że wyzwanie mnie przerasta. Kiedy gubię perspektywę. Kiedy nie mogę zabrać się do działania. Kiedy czuję, że utknęłam. Kiedy jestem zmęczona i zniechęcona. Kiedy zaczynam dzień i obawiam się, co przyniesie. W każdym z tych przypadków, jest jeden sposób, który daje mi motywacyjnego kopa na początek. Odpalam jeden z inspirujących klipów lub filmów i po kilku minutach wzbiera we mnie siła. Jasne – obejrzenie jednego filmu nie zdziała cudów, nie oszukuj się. Ale czasem potrzebna jest tylko mała iskierka, by rozniecić w Tobie płomień. By zmienić perspektywę. By przestać się martwić i zacząć działać.

Uwielbiam wysyłać poranne inspirujące linki do członków mojego zespołu. Wyobrażam sobie, jak uśmiechną się do siebie przy porannym kubku kawy i motywującym wideo, jak rozpoczną miło dzień. Wierzę, że takie małe inspiracje na prawdę mogę przestawić nas na inne tory. W dzisiejszym wpisie zebrałam dla Ciebie piętnaście moich ulubionych youtubowych filmów – sorry, nie mogłam się ograniczać:). Dobrej zabawy!

 

50 osób jedno pytanie – czas

Gdyby można było wybrać – ile chciałbyś mieć teraz lat? Takie pytanie twórcy tego filmu zadali osobom w różnym wieku. Odpowiedzi są różnorodne, ciekawe i… wzruszające. Cały materiał skłania do przemyśleń o przemijaniu, a także o umiejętności doceniania tu i teraz. W zabawnej i uroczej formie.

 

 

Kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz?

Kontynuując wątek wieku – założę się, że jako dziecko nieraz zdarzyło Ci się fantazjować kim zostaniesz, kiedy dorośniesz. Czy jednak z czasem nie zawładnęła Tobą szara rzeczywistość i dziecięce marzenia nie zostały gdzieś głęboko ukryte? Być może ten film skłoni Cię do sięgnięcia wgłąb, do zapomnianych i zakurzonych marzeń, albo zainspiruje do odkrywania swojego prawdziwego powołania. Co z tego, że masz 50 lat? Nadal masz dużo czasu, by spełnić swoje ukryte pragnienia.

 

 

Słowa stają się rzeczywistością

Przestań więc powtarzać, że nie możesz, nie dasz rady, jesteś za głupi, za niski, za stary, za młody i niedostatecznie wykształcony. Siejesz w ten sposób ziarno i prędzej czy później będziesz musiał zjeść jego gorzki owoc. Zwróć uwagę na to, jak się do siebie zwracasz i realnie zmień swoją rzeczywistość.

 

 

Codzienny bohater

Stali czytelnicy bloga wiedzą, że polecam to wideo zawsze i wszędzie. Po prostu je uwielbiam. Za gigantyczne pokłady pozytywnego nastawienia, które za sobą niesie. Jeśli masz kiepski dzień, wydaje się, że wszyscy są podli – odpal ten film i niech mi kaktus na ręce wyrośnie, jeśli na koniec się do siebie nie uśmiechniesz i nie pójdziesz zmieniać świat na lepsze. Bo najbardziej wartościowe są dobre emocje.

 

 

Nie przepraszam!

Drogie kobiety – jak często zdarza nam się przepraszać bez powodu? Umiejętność wymówienia tego magicznego słówka to z jednej strony wielka zaleta, czy aby jednak go nie nadużywamy? Ten spot opisuje zjawisko w punkt i zachęca kobiety, by były bardziej pewne swego. A ja biję brawo.

 

 

Bez uprzedzeń

Podobno w 7 sekund budujemy opinię/ uprzedzenie bazując na wyglądzie danej osoby. Twórcy filmu postanowili zrobić eksperyment… wyłączając światło i zapraszając do rozmowy w tych nietypowych warunkach sześciu obcych mężczyzn. Co się dzieje, kiedy nie oceniasz na podstawie wyglądu? Zobacz sam.

 

 

Dla mam

Nie mam jeszcze dzieci, ale kiedy już będę je wychowywać – marzy mi się, żeby pewnego dnia usłyszeć od nich to, co słyszą bohaterki tego filmu. Że przekazałam im wartościowy sposób patrzenia na świat, ważne zasady, pogodne nastawienie i wiarę we własne możliwości. Wideo o tym, co ważnego może dać mądra mama.

 

 

Eksperymentowanie z wdzięcznością

Okazywanie wdzięczności wzmaga nasze poczucie szczęścia – to stwierdzenie postanowili przetestować twórcy poniższego filmu. Do eksperymentu zaprosili kilka osób, którym powierzyli dwa proste zadania. Następnie zmierzyli, jaki miały one wpływ na odczuwane przez uczestników szczęście. Poruszające i praktycznie – do wcielenia w życie od zaraz.

 

 

Brené Brown o winie

Zdarza Ci się zrzucać winę za swoje niepowodzenia, gorszy nastrój, czy emocje na innych? W takim razie koniecznie obejrzyj ten film! Niezawodna Brené Brown w przezabawny sposób tłumaczy tendencję do szukania winnych i podpowiada jak uporać się z tą ograniczającą tendencją. Zmienianie świata zacznij od siebie.

 

 

Bo w życiu najważniejsi są…

Żeby nie robić spoilera powiem tylko, że kilka par zostało zapytanych, kogo najchętniej zaprosiliby na kolację. A żeby poznać morał tej historii – zobaczcie sami:).

 

 

50 osób jedno pytanie – w swoim ciele

Po prostu odpal ten film i przypomnij sobie, jak to jest patrzeć na swoje ciało oczami dziecka. Bez krytyki, z wielką wyobraźnią i akceptacją. Kto wie, może uwolnisz się z ograniczających kompleksów?

 

 

Co się stanie, gdy przestaniemy szufladkować

Tutaj zdecydowanie poszerzysz perspektywę. Spojrzysz na ludzi innymi oczyma. Zrobisz pierwszy krok, by pozbyć się uprzedzeń i zacząć mówić “my”, zamiast stawiać bariery. Bo one istnieją głównie w naszej głowie. Pozory często mylą.

 

 

Historia farmera

Popularna, chińska (o ile mi wiadomo) legenda opowiedziana ponownie przez poniższego pana. Przypomina, że nasza ocena sytuacji może się zmieniać z dnia na dzień – w zależności od okoliczności. Jeśli więc masz tendencję do podróżowania pomiędzy rozpaczą i euforią, zastanów się, czy nie zdrowiej byłoby zrobić krok w bok i spojrzeć na codzienność z szerszej perspektywy. Wtedy nic już nie będzie tak oczywiste.

 

 

Czy znasz swoje priorytety?

Kultowa książka “7 nawyków skutecznego działania” Stephena R. Coveya osławiła pojęcie big rocks (dużych skał). To cele, role, projekty, zadania dla nas absolutnie najważniejsze. W poniższym filmie znajdziesz rozwinięcie tej metafory i odpowiedz, jak skuteczniej zarządzać swoim czasem.

 

 

The sunscreen song

To wideo podpatrzyłam ostatnio u Andrzeja Tucholskiego i koniecznie chcę je puścić dalej. Zbiór prostych życiowych prawd, odpowiedź na nasze ograniczające przekonania, przypomnienie o tym, co na prawdę ważne, a co kompletnie nieistotne. Przypomnienie, że w skali życia większość spraw, którymi obecnie się zamartwiamy pójdzie w głębokie zapomnienie. A inne zdefiniują nasze szczęście, spełnienie, spokój. Dziesiątki mądrych stwierdzeń, szkoda, że na co dzień o wielu z nich nie pamiętam.

 

 

A na koniec mam do Ciebie prośbę – wybierz jeden (lub więcej) z powyższych filmów i prześlij link komuś, kto według Ciebie go potrzebuje. Zrób ten mały gest i spraw, by zaczął kolejny dzień z uśmiechem. A jeśli przychodzą Ci na myśl inne inspirujące filmy – zrób mi przyjemność i koniecznie podziel się informacją o nich w komentarzu poniżej.

Niesamowitego dnia!